Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /DISK2/WWW/darkart.cz/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

9 komentářů k “Kradeš, kradou, krademe?”

Subscribes to this topic Comment RSS or TrackBack URL

Paradni text, diky zes neco takoveho napsal. A rada bych aby to vsichni cetli a porozumeli tomu. Bohuzel u ukradene choreografie ke svetelne a tanecni performanci se neco dokazuje opravdu spatne, jak jsem si zazila ja. Alespon u svych studentu se snazim dusledne vyzadovat citace a zdroje, informovat je o autorskem zakone a doufam, ze je to aspon maly kaminek do te spravne laviny zmen.

Ettelwen, Květen 3, 2011 v 18:08

Hezky sepsáno, v první části až zbytečně plamenně. Nicméně by stálo za to si připomenout, že „autorské právo“ je konstruktem pár posledních století a ač původně sloužilo k podpoře šíření autorských děl, tak dnes je mediálním průmyslem „vyšperkováno“ do podoby kdy je podle něj nelegální vyprávět vlastním dětem pohádky a vaše tchýně nesmí udělat kopii vaší fotky pro vaši babičku.

Další informace z „pravověrného“ pohledu na „kopírovací (autorský) zákon“ naleznete například zde: http://www.ceskapiratskastrana.cz/wiki/rekli_o_autorskem_pravu

ondra.kl, Červen 1, 2011 v 00:07

oprava předchozího příspěvku: nemá tam být „pravověrného“ ale „nepravověrného“

ondra.kl, Červen 1, 2011 v 00:09

Uff. Pěkně mě bolí oči. Ale stálo to za to! Díky za text, snad jej nenajdeš někde obšlehnutý. Škoda, že ses víc nerozepsal ohledně inspirace jiným dílem.

DevCageR, Červen 14, 2011 v 19:42

pardon za rozpůlený komentář, ale ještě mě napadlo. Registruješ na CC všechna svá díla?

DevCageR, Červen 14, 2011 v 19:44

DevCageR: právě že pod CC nedávám vůbec nic. Chci mít pro svoje věci všechna práva vyhrazena.

HunteR, Červen 14, 2011 v 20:55

ahoj,dik za tex. zrovna včera sem náhodou narazil na stránky cizího kováře, který tam měl uděláno krb. nářádí a plot podle mých vystavených návrhů(s podpisem) na mých web. stránkách. Hrozně mě to namíchlo, že se někdo obohacuje na mých návrzích a ještě si natu fotku jeho vyrobeného výrobku dá vodoznak. Jaké mám práva prosím tě?

dave, Říjen 6, 2011 v 22:13

dave: Ahoj Davide – to mne mrzí, ale vůbec nepřekvapuje. Pokud můžeš doložit svůj návrh tak, aby bylo jasné, že jsi ho dělal ty a nikdo jiný, tak potom může jít podle zákona skutečně o autorské dílo – u uměleckého kováře bych si tím byl skoro jistý. Nejlepší by bylo se poradit s právníkem, který dělá autorské právo – můžeš např. požadovat stažení toho díla z prodeje, veřejnou omluvu, odškodnění za zásah do tvých autorských práv atd. To vše ještě než by došlo k soudu, řada lidí se právníkova dopisu lekne a věc napraví, pokud by to došlo k soudu, bude potřeba znalec z oboru, který potvrdí, že je tvoje práce skutečně autorským dílem a že tvoje práva byla porušena. Pak můžeš chtít po protistraně i náhradu za posudky, právníka a soudní výlohy. Jestli si chceš svoje práva opravdu obhájit, tak určitě nejdřív schůzku s právníkem a probrat to – nebát se toho. Kdyby něco, tak klidně napiš, jinak přeji hodně štěstí.

HunteR, Říjen 6, 2011 v 22:48

ahoj, děkuji, už jsem mu volal a výmluva typu, kamarád donesl návrh a já udělal. Říkal že stím něco udělá, ale nic se neděje. mám kamaráda právníka tak mu zkusím zatopit.

dave, Říjen 9, 2011 v 21:00
Vložit komentář
Povolené tagy: <blockquote>, <p>, <code>, <em>, <small>, <ul>, <li>, <ol>, <a href=>..

 Username

 Email Address

 Website

Zkontrolujte svůj komentář, než jej odešlete. Vulgární, nemístné a provokativní komentáře, stejně jako spam a reklama budou smazány. Administrátor si vyhrazuje právo smazat komentář bez udání důvodu. Může být aktivní Schvalování komentářů, v takovém případě neposílejte komentář znovu, protože čeká na schválení a neobjeví se ihned.

DarkArt

 • DarkArt je internetová prezentace českého výtvarníka Jana Doležálka, pracujícího pod přezdívkou HunteR. S ohledem na charakter jeho tvorby přinášejí stránky informace o kultuře, umění, tvorbě, technikách, životním stylu a významných osobnostech.

Umělci

  • Clive Barker
  • Daniel Ouellette
  • H.R. Giger
  • Jean-Pierre Ugarte
  • Joachim Luetke
  • Kris Kuksi
  • Lee Bontecou
  • Peter Gric
  • Pierre Matter
  • Sayaka Kajita Ganz
  • Seamus Moran
  • Stefan Hoenerloh
  • Stelarc
  • Wayne Douglas Barlowe
  • Zdzislaw Beksinski

Techniky

Mix

Archivy